Myśl

Myśl musiała jej wpaść do głowy pomiędzy komponowaniem prezentacji w power poincie a szukaniem grafika, który w trybie awaryjnym skończyłby okładkę.

Z jakich wysokości myśl na nią spadła? I czy nie piękniejsza byłaby ta opowieść, gdyby bezcielesny gość zastał naszą bohaterkę przy czynności nasyconej ubiegłowiecznym urokiem. Jak wkręcanie kartki do maszyny, czy malowanie paznokci na czerwono.

Myśl: „Jestem terminatorem”.

Tak. Mogłaby czule zwalniać pracowników i z nieskończonym współczuciem likwidować fabryki. Nieco zaskoczona, najpierw zrobiła w notesie szybką listę zawodów terminacyjnych: ubojnik, egzekutor upadłości, komornik, kierownik skupu surowców wtórnych, śmieciarz, ogrodnik, prawnik rozwodowy, operator spychacza i walca, sprzątaczka, mafioso, grabarz, kat, chirurg onkolog, dentysta, wizytator z kuratorium. I król listy: detonator.

Z okładki Audrey Hepburn spojrzała z wyrzutem, spośród rozświetlonych liści wierzby. Był to jeden z czterech notesów i kalendarzy papierowych i trzech elektronicznych, jakimi otoczyła się na to nowe, zorganizowane życie. Efekt był, ale mniejszy od nakładu papieru.

Potem pomyślała o wojownikach Dakota. Słyszała, że chłopcy Dakota od dwunastego roku życia szkolili się w tej roli, żeby móc wykonywać rzeczy straszne w obronie plemienia. Plemię rozumiało, że okropności zostawiają w wojownikach ślad, ranę. Dlatego po wielkiej bitwie odprawiano ceremonię oczyszczenia wojowników i broni, co miało im pomóc zostawić przeszłość i zapoczątkować proces wybaczenia sobie, a tym samym powrotu do harmonii. Zapamiętała, że używali ziela o nazwie sweetgrass, i jeszcze jakiegoś.

***
Ciekawe czy można przywracać równowagę piołunem?


sweetgrass

20 komentarzy:

 1. Odpowiem na pytanie, choć zdaje mi się czysto retoryczne:)))
  i tak i nie... piołun raczej oczyszcza, zmywa smutek i ból..., tak jak i szałwia biała, ale jak kto ma ochotę i sobie w to wierzy, to równowagę przywróci nawet ziarnkiem piasku :)))

  jak sobie chwilę pomyślę, to lista terminatorów zapełnia się dość gęsto :DDD

  OdpowiedzUsuń
 2. Sydonio, poproszę o uzupełnienie!

  A pytanie wcale nie takie retoryczne... Dziękuję za informację!

  Uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo proszę :)
   po pierwsze artysta, bo jakżeby inaczej
   i dalej
   astrolog, diagnosta laboratoryjny, pilarz/drwal, wróżbita, rzeczoznawca, agent ubezpieczeniowy, krupier, rybak, hycel, myśliwy, headhunter, maszynista, żołnierz, deratyzator, latarnik, sutener, lichwiarz, (uuu, lecę już po krawędzi ) :DDD
   skoro nie retoryczne:) to dorzucę jeszcze do zielnego dymu na oczyszczenie prócz piołunu tak po rodzimemu sosnę, miętę, walerianę, dziurawiec, bazylię, paproć, tymianek, na stabilizację i równowagę waleriana, rozmaryn...
   tak sobie myślę, że do słodkiej trawy indianie musieli używać szałwii albo tytoniu, choć obstawiam szałwię, bo na tytoniu się nie znam :DDDDD...
   Trzymaj się dzielnie, coś widzę, że sztuczne światło i bezbarwna przestrzeń kąsają Cię po łydkach :(

   Usuń
  2. Sydonio... Maszynista!!!
   I artysta, no tak. I sutener, a nawet bardziej jego klient.

   Co uzupełnia typologię o zawody jawnie terminacyjne, i takie, gdzie terminacje się przytrafiają.

   Dym mi już zapachniał... Oj kąsają, kąsają, może by dym z Twojego przepisu napastników wykadził? ;)

   Usuń
  3. hihihi.. no fakt, troszkę mnie poniosło w stronę terminacji z przypadku, aczkolwiek niektórzy mają ku temu jakoweś zasądzone skłonności :)))

   proponuje kadzić dzisiejszą nocą, tym co tam będziesz miała pod ręką, ważne by dym był ostry i równie gryzący co napastnicy:DDD

   no i co jeszcze chciałam ostatnio?- napisałabym, że jakoś intensywniej przyszło mi się nagle wczytywać w te Twoje mikrohistorie (choć w makro wymiarze), ale nie napiszę bojąc się, że wraz z nadejściem równowagi zerwą się do lotu i znikną gdzieś w ciepłych krajach :)
   więc
   ciii... :)))

   Usuń
  4. Ahhh, poszczuć dymem!!! Piękna myśl, Sydonio :) Uściski i... nie dziękuję ;) Z pewnością mi jeszcze doje nie raz, trzeba będzie upuścić sobie nieco wzburzonej krwi i poszczuć dymem marę taką czy owaką ;)

   Usuń
 3. Z pewnością...:)Choć jednak w tej kwestii poszedłbym za indianami..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radosławie Tamirianie... Czyli jednak łagodna szałwia? :)

   Usuń
 4. Piołun strasznie gorzka sprawa...
  kojarzy mi się z chorym żoładkiem, kryzysem tożsamości oraz próbami leczenia i przywracania delikwenta do równowaggiii...
  Tylko wariaci pozwalają sobie na zachwianie homeostazy (homoostaza ;) )

  oraz

  hahaha

  Ciotka nowe wpisy poczynia , zdradzając nie tylko swoją wrażliwość, ale i niezłe poczucie humoru muchomorowego :P :DDD

  PS Paznokcie na czerwono, ale i na różowo też ładne ;) (tak mówi dzisiaj moja lewa dłoń hihihi)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rogaliku, jesteś młody... Więc dobrze, możesz nie wiedzieć, że życie chwieje człowiekiem jak turzycą, no i czasem musimy robić rzeczy, które nas okaleczają... Dlatego ceremonie równoważące byłyby - myślę - nam potrzebne jak przeciąg zatęch łemu pokoju ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziała staruszka , babuleńka tysiącletnia :DDD

   :*

   Usuń
  2. Nie jedno tysiąclecie.. :P
   :*

   Usuń
 6. Tak! Piołun w postaci Absyntu przywraca równowagę, o ile po spożyciu, konsumentowi fosforyzującej nalewki uda się opanować wizje i złapać Zieloną Wróżkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Arthi, mnie się zdaje, że może przywrócić, ale też równie dobrze przewrócić... Jak to alko ;)

  Wizje, torsje... Ale nie wiedziałam, że Zieloną trzeba łapać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łapać, łapać. Sam fakt łapania jest bardzo hm... powiedzmy rozwojowy, w każdym razie prowadzi do poszerzenia wiedzy. ;)

   Usuń
  2. Hm... Musisz mi to dokładniej wyjaśnić, Arthi

   Usuń
 8. Ożywianie myśli jest bardzo niebezpieczne ...

  OdpowiedzUsuń
 9. M. papier jest martwy, a tym bardziej ekran komputera. Brak prądu, i po myśli ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pranayama spierze wszystko. Nawet Czarną Kurę ;D
  Trzymaj się!;*

  OdpowiedzUsuń